info@iie.co.ir         09103551955

  شنبه تا چهارشنبه 8:30 صبح تا 16:30 و پنج شنبه ها تا 13:00 

قیمت پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی

پکیج تصفیه فاضلاب
5/5 - (2 امتیاز)

قیمت پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی

عوامل گوناگونی در نحوه ی محاسبه ی قیمت پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی دخیل هستند که مهم ترین آن ها کیفیت فاضلاب ورودی و دبی فاضلاب ورودی است. از لحاظ کیفیت،  فاضلاب به دو دسته ی کلی فاضلاب بهداشتی و فاضلاب صنعتی دسته بندی می شود:

فاضلاب صنعتی به فاضلاب خروجی از مراکز صنعتی و کارخانه جات و فاضلاب بهداشتی به فاضلاب خروجی از مراکز اداری، تجاری، مسکونی و بیمارستان ها گفته می شود. تحقیقات حاکی از این است که بار آلی فاضلاب صنعتی در مقایسه با فاضلاب بهداشتی بسیار بیشتر است.

با در نظر گرفتن نوع فاضلاب می توان نوع فرآیند مورد نیاز را جهت تصفیه ی آن فاضلاب انتخاب کرد. به طور کلی، برای تصفیه فاضلاب های صنعتی به دلیل اینکه بار آلی زیادی دارند از فرآیند هوای بیولوژیکی هوازی و بی هوازی، فیزیکی و شیمیایی استفاده می کنند و برای تصفیه فاضلاب های بهداشتی از فرآیندهای بیولوژیکی هوازی بهره می برند. همین موضوع باعث می شود که قیمت پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی بالاتر از پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی باشد.

دبی فاضلاب

یکی دیگر از عوامل موثر در قیمت پکیج تصفیه فاضلاب، دبی فاضلاب تولیدی می باشد که به همان میزان که دبی بالاتر باشد، ابعاد مخازن تصفیه بزرگ تر و قیمت ساخت پکیج تصفیه فاضلاب هم افزایش پیدا می کند.

استاندارد مورد نظر مشتری برای پساب خروجی نیز به عنوان یک عامل تاثیر گذار در قیمت پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی می باشد و هرقدر این استاندارد حساس تر و سخت گیرانه تر باشد، به همان میزان هزینه ی ساخت پکیج فاضلاب نیز بالاتر می رود. به عنوان نمونه، قیمتی که برای رسیدن به استاندارد آبیاری کشاورزی تعیین می شود بسیار مناسب تر از استاندارد تخلیه به آب های سطحی است.

از دیگر عوامل تاثیر گذار برروی قیمت یک پکیج تصفیه فاضلاب می توان به تجهیزات آن مانند پمپ، بلوئر و … اشاره کرد. با در نظر گرفتن تمامی این تجهیزات قیمت نهایی پکیج تصفیه فاضلاب مشخص می شود.

 پارامترهایی موثر در تعیین قیمت پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی

با توجه به شرایط اقتصادی کنونی، تعیین یک قیمت مناسب و مدیریت برای کاهش هزینه های اضافی برای اجرای پروژه های تصفیه فاضلاب امری بدیهی می باشد. از جمله عوامل موثر در قیمت پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی عبارتند از:

  • کیفیت فاضلاب ورودی:

فاضلابی که در هر یک از بخش های تولیدی به وجود می آید از نظر کیفیت با یکدیگر متفاوت می باشند و همین تفاوت منجر به این می شود که فرآیند تصفیه ی آن ها نیز با هم متفاوت باشد و این متفاوت بودن راهکارهای تصفیه فاضلاب است که مبلغ تمام شده برای ساخت یک پکیج تصفیه فاضلاب را تعیین می کند.

  • کمیت فاضلاب:

ابعاد واحدهای تصفیه ارتباط مستقیم با میزان فاضلاب تولیدی در هر واحد دارد و همین موضوع در کاهش یا افزایش قیمت پکیج تصفیه فاضلاب بسیار موثر می باشد.

  • متریال مورد استفاده برای ساخت واحدها:

برای ساخت واحدهای مختلف در پکیج تصفیه فاضلاب با توجه به میزان فاضلاب ورودی و اینکه مکان احداث تصفیه خانه کجا باشد و اینکه هر یک از این واحدها می توانند از جنس بتنی، فلزی و یا پلاستیکی باشند، تمامی این عوامل منجر به این می شود که قیمت ها متفاوت تعیین گردند.

به صورت معمول، برای تصفیه خانه هایی که ظرفیت شان کمتر از 500 متر مکعب در یک شبانه روز باشد، از متریال فلزی و یا پلاستیکی استفاده می کنند، ولی در مواردی که ظرفیت تصفیه خانه ها بیشتر باشد از متریال بتنی استفاده می کنند. هزینه ی احداث تصفیه خانه های بتنی در مقایسه با سایر متریال ها پایین تر است.

عیب جنس بتن این است که هم زمان ساختش طولانی تر است و هم امکان انتقال در این روش وجود ندارد. بنابراین توصیه می شود که برای تصفیه خانه های با ظرفیت پایین از متریال بتنی استفاده نشود.

  • روش تصفیه:

همان طور که می دانید برای تصفیه ی فاضلاب روش های مختلفی وجود دارد و اینکه هر روش تصفیه متریال و شیوه ی ساخت متفاوتی هم دارد. به همین دلیل، افراد سعی میکنند برای احداث تصفیه خانه روشی را انتخاب کنند که کمترین هزینه را داشته باشد.

  • استاندارد خروجی فاضلاب تصفیه شده:

پساب هایی که توسط پکیج های تصفیه فاضلاب تصفیه می شوند از نظر کیفیت متفاوت هستند و این قضیه که برای چه کاری مورد استفاده قرار می گیرند نیز بسیار حائز اهمیت است. برای مثال، اگر پساب خروجی برای استفاده ی دوباره در همان واحد تولیدی در نظر گرفته بشود، باید با حساسیت بالا تصفیه شود و همین کار می تواند هزینه های اولیه طراحی را افزایش دهد.

  • تجهیزات جانبی تصفیه خانه:

به صورت معمول، در تصفیه خانه های فاضلاب برای اینکه فرآیند هر یک از واحدها را کامل کنند از تجهیزات الکترومکانیکال استفاده می کنند که درهزینه های احداث تصفیه خانه موثر می باشد و اینکه هرکدام از تجهیزات از چه مارکی انتخاب شوند نیز در تعیین قیمت ها تاثیر می گذارد.

سخن آخر اینکه قیمت پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی به عوامل و شرایط و نیازهای افراد بستگی دارد. بنابراین ضروری است که قبل از تصمیم گیری با کارشناسان مشورت کنید تا اطلاعات لازم را در اختیارتان قرار بدهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.