آنتی اسکالانت

آنتی اسکالانت ها و مواد ضد رسوب

آنتی اسکالانت ها و مواد ضد رسوب ، همانطور که از نام آن ها پیداست ، مواد شیمیایی هستند که می توانند به آب ورودی قبل از دستگاه RO  تزریق و اضافه شوند تا به کاهش رسوب گذاری آب ورودی بر روی غشاهای فیلتر ممبران در آب شیرین کن کمک کنند.

عموما در دستگاه های آب شیرین کن صنعتی یا همان اسمز معکوس RO ، عبور آب خام از غشاء ممبران ، به سرعت باعث رسوب گذاری  بر سطح غشاء و نهایتا گرفتگی و یا تخریب ممبران می گردد.

از طرفی قلب دستگاه های RO و به عبارتی گران بها ترین قطعه در آن ها همین ممبران ها می باشند.آنتی اسکلانت یا همان مواد ضد رسوب می توانند به طرز شگفت انگیزی این رسوب گذاری را به صفر و یا حداقل ممکن برسانند.

 هیچگاه دستگاه آب شیرین کن نباید بدون تزریق آنتی اسکالانت در ورودی آب به دستگاه کار کند.

انتخاب آنتی اسکالانت و مواد ضد رسوب مناسب برای استفاده و محاسبه و تزریق دوز صحیح آن به آب ورودی دستگاه RO بسیار مهم است و به طراحی سیستم RO بستگی دارد.

البته عوامل مهم دیگری نیز مثل ترکیبات و عناصر و ناخالصی های موجود در آب خام (  TDS )  و یا حتی  میزان ریکاوری ، مواد معلق در آب خام ،اسیدی یا قلیائی بودن آب خام (  PH   آب خام )  و ….. نیز در این محاسبات موثرند.

دوز یا میزان تزریق آنتی اسکالانت یا مواد ضد رسوب عموما بین 1 تا 6 ppm یا به عبارتی 1 تا 6 گرم به ازای هر متر مکعب آب ورودی به دستگاه می باشد.

آنتی اسکالانت

آنتی اسکالانت

عملکرد آنتی اسکالانت چگونه است؟

 به آلاینده های آب چسبیده و از چسبندگی رسوبات به ممبران جلوگیری می کنند وآنها را از داخل ممبران به بیرون از آن هدایت می کنند.همه مواد ضد رسوب از جمله آنتی اسکالانت از اسید فسفونیک (فسفونیت ها)باشند

استفاده از آنتی اسکالانت ها در دستگاه اسمز معکوس باعث طول عمر ممبران شده و در هزینه های شما صرفه جویی می کند و همچنین باعث افزایش جریان آب خروجی می شود.

 مشکلات رسوب فیلتر غشایی 

  • کاهش جریان عبوری آب
  • کاهش کیفیت آب عبوری
  • کاهش فشار آب و افزایش مصرف انرژی و هزینه ناشی از آن
  • از بین رفتن غشاء به دلیل برخورد با کریستال های رسوبی
  • از کارافتادگی های دائمی دستگاه

نرم شدن آب بواسطه تبادل یونی ( سختی گیر رزینی )

از یک سختی گیر رزینی  آب می توان برای کاهش یا جلوگیری از رسوب پذیرگذاری در سیستم RO  بوسیله تبادل یون های تشکیل دهنده رسوب ( رسوب گذار ) با یون های غیر رسوب گذار ، استفاده کرد.

همانند یک سیستم  MMF ( مولتی مدیا فیلتر ) ، برای سختی گیر رزینی نیز این قضیه اهمیت دارد که حتما از یک سیستم MF یا همان فیلتر کارتریج 5 میکرون به طور مستقیم پس از آن ها استفاده گردد .

تزریق آنتی اسکالانت بی سولفیت سدیم (SBS)

با افزودن بی سولفیت سدیم (SBS) یا سدیم متا بی سولفیت(SMBS) ، که کاهنده کلر است ، قبل از RO در دوز مناسب به جریان آب می توانید کلر باقیمانده در آب را حذف کنید.  چراکه رسیدن کلر به غشای فیلتر ممبران بسیار خطرناک است و آن را از بین می برد.

کربن فعال گرانولی (GAC) – کربن اکتیو گرانولی

GAC یا کربن اکتیو گرانولی برای از بین بردن ترکیبات آلی و ضد عفونی کننده های باقیمانده (مانند کلر و کلرامین) از آب استفاده می شود.

GAC   یا کربن فعال گرانولی از زغال سنگ ، پوسته یا هسته آجیل یا آلبالو  و … یا چوب ساخته می شوند. کربن فعال کلر و کلرامین باقیمانده را با یک واکنش شیمیایی که شامل انتقال الکترون از سطح GAC به کلر یا کلرامین باقیمانده است ، از بین می برد.

کلر یا کلرامین به یون کلراید تبدیل خواهد شد که دیگر اکسید کننده نیست.

ضرر استفاده از آنتی اسکالانت GAC قبل از RO این است که GAC کلر را به سرعت در قسمت بالای تخت GAC از بین می برد. این باقیمانده از بستر GAC را بدون هیچ گونه زیست توده برای از بین بردن میکروارگانیسم ها باقی می گذارد.

یک بستر GAC باعث جمع شدن مواد آلی در سراسر بستر می شود ، که ماده غذایی بالقوه برای باکتری ها است ، بنابراین در نهایت یک بستر GAC می تواند به مکانی برای رشد باکتری ها تبدیل شود که به راحتی به غشاهای RO منتقل می شود. به همین ترتیب ، یک بستر GAC تحت شرایطی می تواند مشکلاتی برای کربن ایجاد کند که احتمال نقص دستگاه RO  را دارد.

اسمز معکوس

اسمز معکوس

نرمالیزه کردن و فرآیند RO

غشاهای RO یا فیلتر ممبران RO   قلب سیستم RO  هستند  . برای تعیین سالم بودن غشاهای RO  باید داده های خاصی جمع آوری شود.این داده ها شامل فشار ، جریان ، کیفیت و دمای آب هستند. دمای آب به طور مستقیم متناسب با فشار است. با کاهش دمای آب ، فیلتر ممبران چسبناک تر می شود و دبی آب تولید شده کاهش می یابد ، زیرا به فشار بیشتری برای بیرون دادن آب از طریق غشاء نیاز دارد.

به همین ترتیب ، هنگامی که دمای آب افزایش می یابد ، دبی آب تولیدی افزایش می یابد. در نتیجه ، داده های عملکردی برای یک دستگاه RO باید عادی شوند تا در صورت بروز مشکلی ، تغییرات جریان به صورت غیر طبیعی تعبیر نشوند.

جریانهای نرمال ، فشارها و دفع نمک باید محاسبه ، تهیه و با داده های اولیه مقایسه شوند (هنگامی که RO راه اندازی شد یا پس از تمیز کردن یا تعویض فیلتر ممبران ) برای کمک به رفع مشکلات و همچنین مشخص کردن زمان تمیز کردن یا بررسی خسارت به غشاها انجام گردد.

عادی سازی داده ها به نمایش عملکرد واقعی غشاهای RO کمک می کند. به عنوان یک قاعده کلی ، وقتی که تغییر نرمال٪ 15  بیشتر از داده های پایه باشد ، باید اقدام کنید. اگر این قانون را رعایت نکنید ، ممکن است تمیز کردن غشاهای RO  برای بازیابی مجدد غشاء مؤثر نباشد.

روند تمیز کردن سیستم RO – شستشوی شیمیائی ( CIP )

غشاهای RO به تمیز کردن دوره ای نیاز دارند ، به طور میانگین 1 تا 4 بار در سال بستگی به کیفیت آب ورودی دارد.

به طور کلی ، اگر افت فشار عادی شده یا عبور نمک عادی شده 15٪ افزایش یافته باشد ، زمان آن فرا رسیده است که غشاهای RO را تمیز کنید. اگر دبی آب تولید شده 15٪ کاهش داشته باشد ، زمان آن رسیده است که غشاهای RO   نیز تمیز شوند.

می توانید غشاء های RO  را در جای خود تمیز کنید یا آنها را از سیستم RO جدا کرده و توسط یک شرکت خدماتی که در این سرویس متخصص هستند ، تمیز کنید.

ثابت شده است که تمیز کردن غشاهای خارج شده از سیستم بهتر از تمیز کردن غشاها داخل خود سیستم است. تمیز کردن غشای RO توسط آنتی اسکالانت با pH بالا و پایین برای از بین بردن آلاینده ها از غشاء است.

پوسته پوسته شدن با پاک کننده های با pH پایین و مواد آلی ، کلوئیدی و سوخت های زیستی با پاک کننده هایی با pH بالا تصفیه می شوند. تمیز کردن غشاهای RO فقط منحصر به استفاده از مواد شیمیایی مناسب نیست.

بسیاری از عوامل دیگر از جمله جریان ، درجه حرارت آب و کیفیت و بسیاری از فاکتورهای دیگر که یک گروه خدماتی باتجربه باید برای تمیز کردن صحیح غشاهای RO به آن بپردازند وجود دارد.

اسمز معکوس

اسمز معکوس

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *