info@iie.co.ir         09103551955

  شنبه تا چهارشنبه 8:30 صبح تا 16:30 و پنج شنبه ها تا 13:00 

آب شیرین کن صنعتی در اصفهان

دستگاه آب شیرین کن
Rate this post

دستگاه آب‌ شیرین ‌کن صنعتی در اصفهان

نام دیگر آب‌ شیرین‌ کن صنعتی، دستگاه تصفیه آب صنعتی است. آب شیرین کن صنعتی به دستگاهی می گویند که آب کثیف و آلوده به آن وارد شده و آبی خالص یا pure از این دستگاه خارج می شود. در این مطلب به این موضوع و تولید و خرید آب شیرین کن صنعتی در اصفهان میپردازیم.

آب خروجی حاصل از دستگاه آب‌شیرین‌کن آشامیدنی بوده و برای استفاده در صنایع مختلف نیز، کاربرد دارد. علت این‌که دستگاه تصفیه آب صنعتی یا دستگاه RO را آب‌ شیرین ‌کن می‌نامند، این است که در برابر آب‌شور، آب شیرین می‌باشد و کار دستگاه آب‌شیرین‌کن صنعتی تبدیل آب‌شور با TDS بالا به آبی عاری از نمک می‌باشد.

ظرفیت آب ‌شیرین ‌کن صنعتی

ظرفیت آب‌ شیرین‌ کن صنعتی در اصفهان و شهرهای دیگر کشور، به نوع و تعداد فیلتر ممبران موجود در دستگاه بستگی دارد. ممبران ها در انواع مختلف 4 اینچ و 8 اینچ تولید می‌گردند که ظرفیت تولید هر یک از این ممبران ها با یکدیگرمتفاوت بوده و بر اساس این ممبران ها ظرفیت دستگاه تغییر می‌کند.

حداقل ظرفیت یک دستگاه آب‌شیرین‌کن صنعتی در اصفهان، 5 مترمکعب در شبانه‌روز، یعنی کارکرد دستگاه 5000 لیتر آب در شبانه‌روز می‌باشد. لازم به ذکر است که ظرفیت حداکثری برای آب‌ شیرین ‌کن صنعتی تعریف نشده است.

عملکرد آب‌شیرین‌کن صنعتی چگونه است؟

با توضیح درمورد اسمز معکوس می‌توان اساس، پایه و نحوه کار آب‌شیرین‌کن صنعتی در بحث تصفیه آب را به‌صورت کامل درک کرد. در فر آیند اسمز معکوس یک‌لایه غشاء نیمه تراوا که همان فیلتر ممبران باشد، با اعمال فشار اسمزی وارده توسط پمپ آب‌ شیرین‌ کن، آب را تصفیه می‌کند.

آبی که وارد فیلتر ممبران می‌شود به دودسته آب تصفیه شده یا permeate و آب تغلیظ شده (concentrate) یا فاضلاب تقسیم می‌شود.

طراحی آب‌شیرین‌کن صنعتی در اصفهان

برای طراحی آب‌ شیرین‌ کن صنعتی در اصفهان و یا شهرهای دیگر، پاسخ به این 3 سؤال حیاتی است و مسیر طراح دستگاه آب‌ شیرین ‌کن را مشخص می‌کند.

  • اساسی‌ترین و مهم‌ترین پارامتر برای طراحی یک آب ‌شیرین‌ کن صنعتی، آنالیز آب ورودی به آب ‌شیرین‌ کن است.
  • برای چیدن نوع و تعداد ممبران ها و فیلترها، لازم است که طراح، ظرفیت دستگاه را بداند تا بعد از مشخص‌شدن آنالیز آب ورودی به سیستم بتواند با کمک نرم‌افزارهای طراحی RO ، ظرفیت آب خروجی از دستگاه را نیز مشخص کند.
  • یکی دیگر از پارامترهایی که لازم است در اختیار طراح قرار بدهیم، تعیین نوع آب و آنالیز آب خروجی از دستگاه است. این کار برای این است که طراح بتواند در انتخاب نوع فیلتر و متریال موردنیاز بهترین تصمیم را بگیرد.

تولید آب شیرین کن صنعتی در اصفهان

فرایند تولید دستگاه آب‌ شیرین ‌کن صنعتی در اضفهان و شهرهای دیگر کشور، با درنظرگرفتن آنالیز آب انجام می‌شود و در تمامی مراحل ساخت دستگاه تخصص کافی لازمه کار است. به‌صورت تقریبی می‌توان ادعا کرد که طراحی و تولید دستگاه‌ها متفاوت می‌باشد و این متغیر بودن زمان بستگی به ظرفیت دستگاه مورد نیازتان دارد.

راه‌اندازی دستگاه آب شیرین کن صنعتی در اصفهان

برای نصب یک دستگاه آب ‌شیرین ‌کن صنعتی در اصفهان یا هر شهر دیگری از کشور، در گام نخست باید اندازه و ابعاد دستگاه توسط شرکت تولیدکننده آب‌شیرین‌کن به کارفرما داده شود تا فضای مناسبی را برای نصب و راه‌اندازی دستگاه تعیین کنند.

همواره این نکته را مدنظر داشته باشید که راه‌اندازی یک دستگاه آب‌شیرین‌کن صنعتی امری دشوار است و حتماً لازم است توسط افراد متخصص و مجرب که با این سیستم‌ها و طراحی آن آشنا هستند، انجام شود.

دسته‌بندی دستگاه‌های تصفیه آب‌شیرین‌کن صنعتی بر اساس ظرفیت

پایین‌ترین ظرفیت دستگاه‌های آب ‌شیرین ‌کن صنعتی از 5 مترمکعب در شبانه‌روز شروع می‌شوند تا ظرفیت بی‌نهایت و همان‌طور که قبلاً اشاره کردیم ظرفیت حداکثری برای این دستگاه تعریف نشده است.

اگر بخواهیم ظرفیت دستگاه‌های آب‌شیرین‌کن را دسته‌بندی کنیم می‌توان آن‌ها را به دسته‌های خانگی، تجاری و صنعتی تقسیم کرد که ظرفیت و توانایی تولید دستگاه‌های آب‌ شیرین ‌کن خانگی روزانه 200 لیتر و دستگاه‌های آب‌شیرین‌کن تجاری تا حداکثر 2000 لیتر در شبانه‌روز و دستگاه‌های آب‌شیرین‌کن صنعتی از حداقل 5000 لیتر تا بی‌نهایت در شبانه‌روز توانایی تولید آب شیرین دارند.

به این موضوع توجه داشته باشید که قبل از اینکه دستگاه آب‌شیرین‌کن را بخرید یا سفارش دهید، ظرفیت آب تولیدی دستگاه آب‌شیرین‌کن را کمی بالاتر از میزان مصرف خود در نظر بگیرید تا طول عمر دستگاهتان افزایش یابد و قطعات زودتر از موعد، مستهلک نشوند و دچار پوسیدگی نشوند.

خرید آب شیرین کن صنعتی در اصفهان

نخستین قدم برای خریدن یک دستگاه آب ‌شیرین‌ کن صنعتی در اصفهان و شهرهای دیگر کشور، انجام آزمایش آب است. در این آزمایش میزان سختی، شوری و املاح موجود در آب بررسی می‌شود.

باتوجه‌به این موضوع که کیفیت آب در اصفهان و یا مناطق مختلف کشور با یکدیگر متفاوت است، شما با انجام این آزمایش، دستگاه مختص به کیفیت آب منطقه خود را خریداری می‌کنید. در نتیجه کیفیت و راندمان آب خروجی و تصفیه شده دستگاه افزایش پیدا می‌کند.

علاوه بر این، موجب عملکرد بهتر دستگاه و افزایش طول عمر قطعات اصلی آن مانند ممبران و پمپ فشارقوی می‌شود و در نتیجه میزان استهلاک دستگاه بسیار کاهش می‌یابد.

به‌عنوان سخن پایانی در نظر داشته باشید که دستگاه‌های تصفیه آب صنعتی شرکت فنی و مهندسی ایکو در اصفهان، مطابق با نیازهای خاص هر مشتری و نوع کیفیت آب ورودی به دستگاه، توسط یک تیم مهندسی متخصص و کارآزموده طراحی می‌گردد و در اختیار خریداران قرار می‌گیرد.

قطعات و تجهیزات به‌کاررفته در دستگاه‌های تصفیه آب صنعتی شرکت ایکو، از بهترین برندها و با کیفیت قابل‌قبول بوده و به همین علت، از طول عمر و بازده بالایی برخوردار می‌باشند.

دستگاه‌های آب ‌شیرین کن صنعتی شرکت ایکو در اصفهان، پیش از ارسال به مکان موردنظر برای نصب، تحت انواع مختلف تست‌ها قرار می‌گیرد.

پس از نصب، راه‌اندازی و آموزش، راهنمای استفاده و نگهداری از دستگاه توسط شرکت ایکو به کارفرما ارائه می‌شود تا در نگهداری و بهره‌برداری از دستگاه، مشکلی وجود نداشته باشند. ضمن اینکه، تیم مهندسی این شرکت، به‌صورت تمام‌وقت آماده ارائه خدمات، سرویس و تأمین قطعات یدکی لازم برای دستگاه‌های نصب شده می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.