فیلتر ممبران فیلمتک

فیلتر ممبران

فیلتر ممبران 

قلب دستگاه های RO یا همان آب شیرین کن ها ، فیلتر ممبران فیلمتک است.فیلترهای ممبران غشاء های نیمه تراوائی هستند که بصورت کاملا فیزیکی و مبتنی بر اصول اسمز معکوس با استفاده از فشار اسمزی ایجاد شده توسط پمپ فشار قوی آب خام را از غشاء خود عبور داده و املاح ، یون ها و یا حتی باکتری و ویروس آب خام را نیز حذف کرده و بصورت آب کاملا نرم و بدون املاح و آلودگی تولید می کنند.

غشاء فیلتر ممبران صنعتی املاح بزرگتر از یک ده هزارم میکرون ، کلیه یون های تک و دو قطبی ، باکتری و حتی ویروس را از آب خام حذف می کند.

فیلتر ممبران

فیلتر ممبران

غشاء 

غشاء یک لایه است که مانع ورود برخی مواد شده و برخی از مواد هم اجازه ورود می دهد جنس این لایه هم بسته به محیطی که در آن قرا دارد متفاوت می باشد برای مثال آن می توان به غشاء سلولی در بدن اشاره کرد.

اسمز 

در طبیعت همیشه حلال از جایی که محلول رقیق تر است به جایی که محلول غلیظ تر است نفوذ می کند جایی را که محلول از طریق آن نفوذ می کند را غشاء ( غشاء نیمه تراوا )می گوییم این حالت را برای هر دو محلولی که تفاوت غلظت داشته باشند میتوان تعریف کرد مثلا محلول اب نمک که آب از سمت رقیق تر به سمت غلیظ تر میرود.

اسمز معکوس 

طبق اصول و قاعده طبیعی آب از سمت خالص تر به سمتی که خلوص آن کمتر است جاری میشود ولی ما می خواهیم که عکس آن اتفاق بیفتد یعنی اینکه آب از سمت ناخالص به سمت خالص برود. ، برای اینکه این اتفاق بیفتد به یک موتور نیاز داریم تا در خلاف جهت فشار ایجاد کند که به این سیستم اسمز معکوس می گوییم.

برای خرید فیلتر ممبران صنعتی اینجا کلیک کنید.

ساختار فیلتر ممبران

ممبران ( membraneممبرین) که تشکیل شده از چند لایه نازک از ورقه های فیلم که به صورت فشرده دور یک لوله پلاستیک پیچاند شده است. مواد تشکیل دهنده فیلتر ممبران از نوع نیمه نفوذ نا پذیر یا همان نیمه تراوا می باشد که جلوی نفوذ آلودگی های آب و یا مواد شیمیایی و حتی میکروبها را می گیرد و آب خالص از یک خروجی فیلتر و آلودگیها و ناخاصی از خروجی دیگر یا همان فاضلاب ممبران به بیرون هدایت می شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *