info@iie.co.ir         09103551955

  شنبه تا چهارشنبه 8:30 صبح تا 16:30 و پنج شنبه ها تا 13:00 

انواع پکیج تصفیه فاضلاب

پکیج تصفیه فاضلاب
Rate this post

پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی

یکی از مشکلات بزرگ و حائز اهمیت در کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه میزان مصرف آب نسبتا زیاددر زمینه ی صنعت می باشد و هم چنین ورود آلاینده های سنگین و خطرناک حاصل از فاضلاب های صنعتی به محیط زیست می تواند خطری جدی برای سلامت افراد جامعه محسوب بشود. برای جلوگیری از این اتفاق انواع پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی طراحی شده است تا قبل از اینکه این فاضلاب های پرخطر وارد طبیعت بشوند، تصفیه گردند و آلایند های خطرناک آن از بین برود.

تصفیه و جمع آوری فاضلاب صنعتی امری بسیار دشوار می باشد و پیچیده تر از تصفیه و جمع آوری فاضلاب شهری است. بنابراین می توان نتیجه گیری کرد که تصفیه صنعتی به فناوری های پیشرفته و روش های خاصی نیاز دارد.این کار به سه روش فیزیکی، شیمیایی و بیولوژیکی انجام می گردد.

از مزیت های پکیج های صنعتی می توان به مسئله ی حفاظت از محیط زیست،امکان استفاده ی مجدد از آب مصرفی کارخانه ها و تولید انرژی اشاره کرد.

پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی

این پکیج نوعی ازیک تصفیه خانه ی کامل با تمامی واحدهای فرآیندی است که در ابعاد کوچک اجرا می شود. منظور از فاضلاب بهداشتی در واقع همان پساب یا فاضلاب خروجی از مجتمع های تجاری، اداری، مسکونی و… می باشد.

این فاضلاب بهداشتی دو دسته ی مختلف دارد دسته ی اول فاضلابی که از شست و شو خارج می شود و آب خاکستری یا همان Gray Water نام دارد و دسته ی دوم فاضلاب حاصل از سرویس بهداشتی که sewage نامیده شده است. به صورت رایج این دو دسته ی مختلف از فاضلاب با هم ترکیب شده و سپس عملیات تصفیه روی آن ها صورت می گیرد.

در دنیای امروز به خاطر وجود مواد آلی محلول و انواع ویروس ها و پاتوژن ها در فاضلاب های بهداشتی، مشکل فاضلاب های بهداشتی بزرگ تر شده و محیط زیست را آلوده کرده است. به همین دلیل است که استفاده از پکیج های تصفیه فاضلاب بیش از هر زمان رواج یافته است.

یکی از مزیت های انواع پکیج تصفیه فاضلاب اندازه ی کوچک آنها می باشد که باعث می شود فضای کمتری را اشغال کنند و اینکه این پکیج های تصفیه فاضلاب قابلیت جابجایی دارند و چنین مزیتی برای کمپ های مهندسی و کارگری در پروژه های اجرایی بسیار حائز اهمیت می باشد و پکیج ها این قابلیت را دارند که بعد از تمام شدن پروژه پکیج تصفیه فاضلاب به مکان پروژه جدید منتقل شوند.

پکیج های تصفیه فاضلاب این شرکت در ظرفیت های مختلف، در جنس های گوناگون اعم از پلی اتیلنی و فلزی تولید می گردند. طراحی این پکیج های تصفیه فاضلاب به گونه ای انجام می پذیرد که تمامی استانداردهای سازمان حفاظت از محیط زیست در آن ها رعایت می شود و از لحاظ ظرفیت تصفیه از حدود 1.5 متر مکعب در شبانه روز به بالا تولید می گردند.

پکیج تصفیه بیمارستان

یکی از کم هزینه ترین روش ها برای تصفیه فاضلاب بیمارستانی روش کلرزنی می باشد. از لحاظ کیفی، فاضلاب خروجی بیمارستان ها و مراکز بهداشت شباهت زیادی به فاضلاب شهری دارد. اما ممکن است فاضلاب بیمارستان ها شامل مواد سمی و عفونی نیز باشند و خطری جدی برای سلامت محیط زیست به شمار بیایند.

 در برخی از کشورهای پیشرفته با توجه به اینکه میزان زیادی از آب در بیمارستان ها هدر می رود، فاضلاب حاصل به شکل رقیق شده است و فاضلاب خروجی به صورت مستقیم وارد تصفیه خانه های شهری شده و تصفیه می گردد، بدون اینکه نیاز به تصفیه ی اضافی داشته باشد یا خطری از نظر بهداشتی یا برای محیط زیست داشته باشد.

اما در شرایطی خاص فاضلاب حاصل از بیمارستان ها باید جمع آوری و گندزدایی بشود مانند زمانی که بیماران در شرایط خاصی مانند داشتن بیماریهای عفونی باشند.

چنانچه جمع آوری فاضلاب انجام نشود و یا تخلیه ی فاضلاب در بیمارستان ها و مراکز بهداشتی به صورت صحیح و کامل انجام نشود می تواند خطرات جبران ناپذیری برای سلامت و بهداشت افراد جامعه در پی داشته باشد. از دیگر خطرات فاضلاب حاصل از بیمارستان ها و مراکز بهداشتی می توان به اثرات سمی مواد شیمیایی که در فاضلاب بیمارستان ها وجود دارند و بر روی میکروارگانیسم های فعال در طی فرآیند تصفیه تاثیر می گذارند، اشاره کرد.

تصفیه اختصاصی

معمولا میزان آلودگی حاصل از پساب بیمارستان ها بسیار بالا می باشد و همین فاضلاب می تواند یک منبع اصلی آلودگی محیط زیست شود. پس برای جلوگیری از بروز این مشکل باید قبل از اینکه فاضلاب بیمارستانی به فاضلاب شهری سرریز بشود، عمیات لازم برای تصفیه ی فاضلاب بیمارستان بر روی این پساب بیمارستانی صورت گیرد. بعضی از بیمارستان ها تصفیه خانه اختصاصی دارند و به هیچ شبکه ی جمع آوری فاضلاب وصل نمی باشند.

با توجه به بحران کمبود آب می توان از آب خروجی از پساب فاضلاب تا 3 بار نیز استفاده کرد.

پکیج تصفیه انسانی

پکیج تصفیه فاضلاب انسانی یکی از انواع پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی می باشد و بدین صورت عمل می کند  که پساب آلوده، تیره و بدبوی حاصل از مجتمع های مسکونی، ساختمان ها و … را تصفیه می کند و زمانی که تاییدیه های لازم برای بهره برداری مجدد از این پساب خروجی دریافت شد، مورد استفاده قرار می گیرد.

جنس بدنه ی این می تواند کامپوزیتی،فلزی و یا پلی اتیلنی باشد. اگر از جنس پلی اتیلن باشد، به خاطر اینکه زیر زمین دفن می گردد، فضای کم تری را اشغال می کند، اگر از جنس فلزی باشد در بلندترین ارتفاع می توان آن را قرار داد و چنانچه کامپوزیتی باشد هر دو قابلیت دفنی و غیرفنی را دارد.

برای طراحی پکیج های تصفیه انسانی چند پارامتر اصلی از جمله دبی فاضلاب خروجی از ساختمان، میزان آلودگی فاضلاب و هدف از تصفیه ی فاضلاب را در نظر داشته باشید. طراحی و تولید پکیج های تصفیه ی فاضلاب انسانی نیازمند کادری متخصص و باتجربه می باشد. بنابراین برای دریافت راهنمایی های بیشتر با کارشناسان شرکت تماس حاصل فرمایید.

پکیج تصفیه خانگی

 با توجه به بحران کمبود آب ضروی است که فاضلاب های خانگی تصفیه شوند و برای مصارف مختلف مورد بهره برداری قرار گیرند. بدین منظور سیستم های تصفیه خانگی با دبی کم به صورت پیش ساخته طراحی می گردند که هم به راحتی قابل نصب هستند و هم قابلیت جابجایی دارند.

پکیج های تصفیه خانگی به دلیل اینکه به راحتی طراحی و نصب می شوند در مقایسه با پکیج های صنعتی قیمت بسیار پایین تری دارند. چرا که در فاضلاب های صنعتی آلایند های شیمیایی و فلزات سنگین موجود می باشد و حذف این آلاینده ها از فاضلاب امری دشوار و هزینه بر است.

پکیج تصفیه خانگی در مکان مورد نظر نصب میگردد، بنابراین نیازی به تجهیزات خاص و لوله کشی ندارد. خروجی حاصل از فاضلاب های خانگی در حد مطلوبی تصفیه می گردند و می توان برای مصارف کشاورزی، شست و شو و پرورش ماهی از این آب بهره برداری کرد.

یکی از مزیت های پکیج های خانگی این است که مشتری می تواند به راحتی با یک آموزش ابتدایی، از سیستم بهره برداری کند و کاربری بسیار ساده ای دارد. علاوه بر این هزینه ی تعمیر و نگهداری این پکیج ها در مقایسه با سایر پکیج ها بسیار پایین می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.