دستگاه RO

دستگاه RO

دستگاه تصفیه آب صنعتی یا دستگاه RO

کیفیت و کارایی دستگاه RO در تصفیه ی آب بسیار بالا است، بنابراین تقاضا و تلاش برای تبدیل آب شور به آب شیرین در حجم های زیاد با بهره گیری از این نوع فیلتر رو به افزایش می باشد.

امروزه بهره برداری از روش اسمز معکوس یا همان RO نقش قابل توجهی در تصفیه آب دارد، در روش اسمز معکوس، ناخالصی های آب از طریق فشار مکانیکی از بین می رود.

فرآیند اسمز معکوس فرآیندی فیزیکی می باشد و با کمک یک غشای فشرده، بیش از 98.8 درصد از ناخالصی های موجود در آب را از بین می رود.

در دستگاه RO، آب خام از طریق پمپ به داخل محفظه ای که غشا نیمه تراوا دارد ، وارد می شود. فقط آب خالص قادر است که از غشا رد بشود، بنابراین آب خالص در یک طرف غشا و در طرف دیگر غشا آب غلیظ و ناخالص جمع می شود.

دستگاه تصفیه آب RO توانایی این را دارد که به صورت مداوم و پیوسته کار کند و می تواند TDS آب خام ورودی را تا حدود 95 درصد کاهش دهد. دستگاه تصفیه آب RO، با استفاده از فرآیند اسمز معکوس ویروس ها، باکتری ها و میکروارگانیسم های آب را به طورکامل از بین می برد و مواد معدنی و مواد آلی و کلوئیدی را نیز از آب حذف میکند.

دلایل استفاده از دستگاه RO

امروزه با توجه به افزایش روزافزون جمعیت و همزمان توسعه ی صنعت،  دسترسی به آب آشامیدنی سالم و تمیز امری دشوار است. اکثر منابع آب با ورود مواد شیمیایی، آفت کش ها و آلاینده های سمی کارخانه ها آلوده می گردند. بنابراین تصفیه ی آب باید با بالاترین کیفیت و با دقت لازم انجام بشود.یکی از موثرترین روش ها برای حذف این آلاینده ها استفاده از دستگاه تصفیه آب یا دستگاه RO می باشد.

تکنولوژی تصفیه آب، رشد روزافزونی در کشورهای مختلف داشته و بازار رقابت میان تولیدکنندگان دستگاه تصفیه آب برای تولید دستگاه با بهترین کیفیت و کارایی بسیار تنگاتنگ شده است.

مزیت دستگاه تصفیه آب این است که علاوه بر حذف نمک های محلول اضافی در آب، ذرات معلق، باکتری ها و سختی آب را نیز از بین می برد، چرا که وجود این موارد در آب می تواند منجر به بیماری های گوارشی و آلرژی زا در انسان بشود.

سیستم اسمز معکوس RO یک سیستم بسیار دقیق می باشد و در ظرفیت ها و دبی های مختلف توسط شرکت فنی و مهندسی ایلیا ایده اسپادانا طراحی، ساخته و راه اندازی می شود. سیستم RO برای بهبود و ارتقای کیفیت آب های شور نیز استفاده می شود و آب خروجی آن برای مصارف صنعتی، دارویی و بهداشتی مورد استفاده قرار می گیرد.

آب شیرین کن ro

آب شیرین کن ro

توضیح عملکرد

برای درک بهتر این موضوع،  اگر دو بطری آب داشته باشیم که در یکی از آن ها آب شفاف و در دیگری آب آلوده قرار داشته باشد و بین آن ها یک غشای اسمز معکوس بگذاریم  به طوری که با آب در تماس باشد، در این صورت، اول آب شفاف وارد آب آلوده می شود و برای اینکه تعادل برقرارگردد، سطح آب آلوده از آب شفاف بالاتر می رود.

در این مرحله وقتی که بر آب آلوده فشار وارد می شود، تنها مولکول های سالم و عاری از آلودگی اجازه دارند از غشا رد بشوند و وارد آب تمیز و خالص شوند. به دلیل اینکه غشا فشرده می باشد، فقط مولکول آب می تواند از غشا عبور کند، به این فرآیند، فرآیند اسمز معکوس گفته می شود.

در واقع اعمال فشار بر آب آلوده موجب می شود که با استفاده از عمل تجزیه مولکولی، مولکول باکتری ها و ویروس ها نتوانند از فیلتر رد بشوند چرا که این مولکول ها بزرگتر از مولکول های آب می باشند و هم چنین سختی آب نیز گرفته می شود.

مزایای دستگاه تصفیه آب RO

سیستم تصفیه آبRO، کلیه ی باکتری های مضر در درون آب را حذف می نماید.علاوه بر آن، مواد شیمیایی مثل کلر و فلوراید را که به آب اضافه شده باشند، حذف می کند.  این روش در مقایسه با روش تقطیر، میزان اتلاف آب و مصرف انرژی بسیار کمتری دارد.

ترکیب مولکولی آب تصفیه شده با روش اسمز معکوس به صورتی است که هنگام شست و شوی لباس ها قدرت لکه بری بالایی دارد.

استفاده از دستگاه تصفیه آب RO در منازل علاوه بر این که هزینه ها را برای خرید آب معدنی می کاهد، کمک زیادی به حفظ سلامت محیط زیست نیز می کند چرا که بطری های پلاستیکی برای طبیعت بسیار مضر می باشند. این دستگاه در مصارف صنعتی و تجاری نیز بسیار کارآمد می باشد.

آب شیرین کن 

معایب دستگاه تصفیه آب RO

برای تصفیه آب با روش استفاده از سیستم RO علاوه بر این که مواد مضر آب حذف می شوند، مواد معدنی قلیایی مفید هم فیلتر می گردند، به همین دلیل وقتی آب تا این حد اسیدی  می شود برای سلامتی انسان مضر می باشد.

این آب وقتی وارد بدن انسان می شود جهت خنثی کردن اسیدیته ی خود، مواد معدنی بدن وکلسیم را در بدن انسان جذب می کند و از بین می برد. اسیدی بودن آب تصفیه شده ی خروجی از دستگاه RO به فلزات هم چون دستگاه های خانگی و سیستم های لوله کشی آسیب می رساند. آب خروجی از دستگاه های تصفیه بی مزه و یا تلخ هستند و برای آشامیدن غیرقابل تحمل می باشند.

روش تصفیه آب با استفاده از سیستم RO باعث هدر رفتن مقدار زیادی از آب می گردد به این ترتیب که برای تولید یک گالن آب تصفیه شده با روش RO، حدودا 3 تا 8 گالن آب هدر می رود، بنابراین میزان اتلاف آب در این روش زیاد است و یکی از پرهزینه ترین روش های تصفیه آب می باشد.

علاوه بر موارد مذکور، این روش یکی از کند ترین روش ها برای تولید حجم زیادی از آب تصفیه شده، است. چرا که سیستم RO حداکثر قادر است حدودا 15 گالن آب را در شبانه روز تصفیه کند.

مقایسه سیستم RO با دیگر سیستمها

  • آب شیرین کن گرمایی

در سیستم های RO نسبت به واحدهای آب شیرین کن گرمایی انرژی کمتری مصرف نموده و بسیاری از مشکلات همانند خوردگی که در سیستم های گرمائی به دلیل عملکرد در دماهای بالا وجود دارد،در این سیستم دیده نمیشود.

  • تبادل یونی

از نقطه نظر آلودگی نیز روش اسمز معکوس به روش تبادل یونی(رزینی) ارجحیت دارد،زیرا هیچگونه ناخالصی به جز آنچه قبلا در آب وجود داشته است،به محیط زیست اضافه نمی کند.

  • سیستم تقطیری

بر خلاف سیستم های تقطیری به دلیل آنکه قسمت اصلی تصفیه آب در سیستم های RO توسط غشاها صورت میگیرد بنابر این اشکالی در سیستم به دلیل خرابی یکی از آنها پیش نمی آید ونیاز به توقف کامل مجموعه نمیباشد.غشا خراب را میتوان به سادگی از سیستم خارج و تعویض یا تغییر داد.

  • سیستم تعویض یونی

در مقایسه با سیستم های تعویض یونی هزینه یک دستگاه ro نسبت به تغییرات ناخالصی های آب وابستگی کمی دارد،بنابراین در صورت تغییر خلوص آب ورودی تغییرات زیادی در هزینه های تمام شده آب نهایی داده نمی شود.

فرایند اسمز معکوس

از فرآیند اسمز معکوس به عنوان فرآیند جداسازی در بسیاری از صنایع استفاده میشود.استفاده از این روش با تولید غشاهای جدید که میتوانستند در محدوده وسیعی از دما و PH عمل کنند و نسبت به بسیاری از مواد شیمیایی و بیولوژیکی موجود در آب مقاومت داشته باشند رشد کرده است.

روش اسمز معکوس  نسبت به بسیاری از روش های شیرین سازی آب دارای مزیت های فراوان بوده.در این روش به هیچ وجه تغییرات فازی شدید انرژی و یااستفاده از مواد جاذب نیاز نیست.طراحی و عملکرد در این روش در مقایسه با روش های قدیمی جداسازی راحتتر می باشد.

شرح فرآیند در دستگاه ro

زمانی که یک غشا نیمه تراوا داشته باشیم و در دو طرف آن یکی محلول غلیظ و دیگری رقیق داشته باشیم،مقداری از حلال از یک طرف محلول غلیظ به سمت دیگر غشا حرکت کرده که به این پدیده اسمز گفته میشود و حال اگر با ایجاد یه فشار بتوان فرآیند را بر عکس کنیم و محلول رقیق در اثر اعمال فشار به سمت محلول غلیظ حرکت کند را اسمز معکوس گفته میشود و این پدیده تا زمانی ادامه پیدا میکند که سیستم به حالت تعادل برسد.

در حالت تعادل بین دو طرف غشا اختلاف فشاری متناسب با غلظت مواد حل شده در محلول وجود دارد که به آن فشار اسمزی می گویند.

هرچه اندازه مولکول های ناخالصی درشت تر و درجه یونیزاسیون آنها کمتر باشد، خالص سازی بهتری صورت می پذیرد.در این فرآیند باایجاد فشار اسمزی بر روی محلول غلیظ منجر به حرکت آب خالص از سمت غشا به سمت دیگر شده،البته میزان بازیابی با توجه به نوع غشا و کیفیت پساب بستگی داشته و با افزایش میزان بازیابی تولید منجر به افزایش املاح در غشا و افزایش فشار شده که این امر باعث بالا رفتن میزان انرژی مصرفی و کاهش عمر غشا می شود.

آب خام پس از یک سری مراحل پیش تصفیه، به سمت یک غشا نیمه تراوا پمپ می شود و قسمتی از آن میان غشا عبور کرده و به این ترتیب در باقیمانده خوراک غلظت نمک ها افزایش خواهد یافت.در همین زمان قسمتی از این آب بدون عبور از میان غشا از سیستم خارج می شود که مقدار این آب با توجه به کیفیت آب ورودی به نوع غشا و بین 20 درصدتا 70درصد متغیر است.

سیستم تک مرحله و دو مرحله ای

واحد های آب شیرین کن میتوانند بصورت تک مرحله ای یا دو مرحله ای طراحی شوند.انتخاب هر یک از حالات بالا بستگی به کیفیت مطلوب آب تصفیه شده دارد.

  • سیستم تک مرحله ای

در سیستم های تک مرحله ای آب تصفیه شده خروجی از یک مجموعه از ماژول ها به عنوان محصول نهایی از سیستم خارج میشود و اب شور باقیمانده دور ریخته میشود.

  • سیستم دو مرحله ای

اما در سیستم های دو مرحله ای با توجه به نوع آب خوراک  ورودی و کیفیت محصول مورد نظر آب تصفیه شده در صورتیکه آب شور خروجی از یک مجموعه از ماژول ها وارد مجموعه بعدی شود،این سیستم را دو مرحله ای گویند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *