info@iie.co.ir         09103551955

  شنبه تا چهارشنبه 8:30 صبح تا 16:30 و پنج شنبه ها تا 13:00 

پکیج تصفیه فاضلاب در اصفهان

پکیج تصفیه فاضلاب در اصفهان
5/5 - (2 امتیاز)

پکیج تصفیه فاضلاب در اصفهان

در دنیای امروز یکی از بزرگ‌ترین چالش‌هایی که با آن روبرو هستیم مسئله ورود مواد آلی، فلزات سنگین، میکروارگانیسم‌های واگیردار و مواد آلاینده‌ای است که از طریق پساب‌ های صنعتی و انسانی در شهرهای پر جمعیتی مانند اصفهان، تهران، مشهد و … وارد محیط‌ زیست می‌شود. علاوه بر این، در سراسر دنیا با تهدید خشکسالی روبرو هستیم و روش‌های گوناگونی برای مقابله با این چالش‌ها وجود دارد و از مهم‌ترین آنها به ‌کارگیری پکیج تصفیه فاضلاب در اصفهان و دیگر شهرهای بزرگ به صورت صنعتی و بهداشتی است.

منظور از پکیج تصفیه فاضلاب مجموعه‌ای از تجهیزات برای حذف آلاینده‌های فیزیکی، شیمیایی و بیولوژیکی از پساب‌هایی است که باتوجه‌به نوع فاضلاب موجود در آنها دارای قسمت‌ های مختلفی هستند.

فاضلاب ورودی به این پکیج ‌ها (اعم از شیمیایی و بهداشتی) بعد از رد شدن از قسمت ‌های مختلف و حذف آلاینده‌ های متعدد در هر مرحله، در انتها به سطح مطلوبی از کیفیت می‌رسند و امکان ورود به محیط‌ زیست یا مصرف مجدد در بخش‌های صنعتی یا کشاورزی را پیدا می‌کنند.

بدین روش می‌توان با مشکل کمبود آب و شیوع بیماری‌های مختلف و واگیردار در شهرهای پرجمعیت مانند اصفهان مبارزه کرد.

آلاینده ‌های موجود در پساب ‌ها باتوجه‌به کیفیت موردنظر برای استفاده مجدد از آنها در محیط‌های مختلف حذف شده و بر همین اساس تجهیزات موجود در پکیج تصفیه آب نیز تغییر می‌یابد.

کاربرد پکیج تصفیه فاضلاب چیست؟

همان ‌طور که در ابتدای متن توضیح داده شد، در دنیای امروز با دو معضل خشکسالی و ورود فاضلاب ‌های آلوده به محیط‌ زیست روبرو هستیم.

کاربرد این پکیج‌ها بسیار گسترده است که در ادامه به برخی از آنها اشاره می‌کنیم:

• حذف آلاینده ‌های صنعتی خروجی از پساب پالایشگاه‌های موجود در اصفهان یا کارخانه‌های تولید مواد غذایی، رنگ، نساجی، پتروشیمی و غیره و بهره‌گیری مجدد از پساب تصفیه شده
• تصفیه پساب و فاضلاب بیمارستانی و از بین‌ بردن کلیهٔ میکروارگانیسم‌ها و باکتری‌ های واگیردار قبل از اینکه وارد محیط‌زیست شوند.
• بالابردن میزان کیفیت پساب‌های صنعتی و به‌کارگیری مجدد آنها برای مصارف مختلف کشاورزی و باغبانی
• استفاده از پکیج تصفیه فاضلاب در کمپ ‌های آموزشی و نظامی و شهرک‌ های مسکونی، هتل‌ها، فرودگاه‌ها، ترمینال‌های مسافربری در اصفهان و یا شهرهای دیگر برای تصفیه فاضلاب انسانی

انواع مختلف پکیج تصفیه فاضلاب 

درمورد تصفیه فاضلاب دسته‌بندی نوع پساب‌ها بر اساس مواد آلی و آلاینده‌های موجود در آنها بسیار حائز اهمیت می‌باشد.

به همین دلیل است که شیوه تصفیه هر یک با دیگری متفاوت است و پساب‌های ورودی از لحظه ورود به پکیج تا خروج آن مراحل مختلفی را پشت سر می‌گذارند. انواع مختلف پکیج تصفیه فاضلاب را به سه دسته اصلی تقسیم می‌کنیم:

پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی

آب ورودی به کارخانه‌های صنعتی و پتروشیمی اصفهان بعد از اینکه از دستگاه‌ها و تجهیزات مختلف عبور می‌کنند و با مواد آلاینده و فلزات سنگین ترکیب می‌شوند، به فاضلاب صنعتی یا شیمیایی تبدیل می‌گردند.

این گروه از پساب‌ها به شدت برای محیط‌زیست خطرناک هستند و با نفوذ به سفره‌های آب زیرزمینی به‌مرورزمان برای سلامتی طبیعت و انسان به خطری جدی تبدیل می‌شوند.

طراحی پکیج‌های تصفیه فاضلاب صنعتی یا شیمیایی باتوجه‌به میزان TOC، COD، BOD و FOG و انواع فلزات سنگین و سایر آلاینده‌های موجود در آن صورت می‌گیرد و شامل بخش‌های زیر است:
• آشغال‌ گیرهای مکانیکی و دستی و فیلتراسیون برای تصفیه فیزیکی فاضلاب
• مخازن تزریق مواد منعقد کننده به ‌منظور جداسازی ذرات کلوئیدی
• مخازن ته ‌نشینی لجن
• تصفیه بیولوژیکی فاضلاب با روش‌ های تصفیه فاضلاب UASB، ASBR، RBC، SBR و FBR
• سیستم‌های جمع ‌آوری لجن (پل لجن ‌روب یا ته نشینی)

پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی

آلاینده ها و باکتری های واگیردار از طریق فاضلاب انسانی به محیط زیست وارد می شوند و شیوع بیماری های متعدد یکی از نگرانی های افراد در شهرهای بزرگی مانند اصفهان می‌باشد که عدم توجه به آن مشکلات زیادی را با خود به دنبال دارد.

بنابراین ضروری است که قبل از انتقال این پساب ها به محیط زیست تا حد امکان آلاینده های موجود در آن از بین بروند .  پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی یا انسانی ، مجموعه ای از تجهیزات کاربردی برای حذف آلاینده های موجود در فاضلاب های محیط های مسکونی، نظامی و آموزشی و بیمارستانی است.

 این پکیج از چهار بخش تشکیل شده است:
• حوض هوادهی و به ‌کارگیری دیوفیوزرها جهت تجزیه بیولوژیکی فاضلاب ورودی
• حوض ته‌ نشینی به‌منظور جمع‌ شدن لجن تولید شده از حوض‌های هوادهی
• بخش هاضم لجن برای دفع مواد جمع شده
• کلرزنی و گندزدایی نهایی فاضلاب به‌منظور ازبین‌بردن آلاینده‌ها و باکتری‌های باقیمانده و کمک برای بالابردن میزان کیفیت فاضلاب
یکی از کاربردهای اصلی پکیج تصفیه فاضلاب انسانی استفاده در کمپ‌های نظامی و آموزشی، هتل‌ها، مراکز تفریحی، ترمینال‌های مسافربری، بیمارستان‌ها و مراکز درمانی، شهرک‌های مسکونی در اصفهان و شهرهای دیگر است.

پکیج چربی‌گیر DAF

یکی از کارهای حائز اهمیتی که در حوزه تصفیه آب و فاضلاب انجام می‌شود، حذف ذرات کلوئیدی، بنزین و نفت و چربی‌های شناور است.

بدین ترتیب روش‌های مختلفی در این زمینه ارائه شده است که از کاربردی‌ترین آنها می‌توان به استفاده ازپکیج چربی گیر  DAF اشاره کرد.

این پکیج که برای محیط های مختلف از قبیل پالایشگاه های نفت و گاز، کارخانجات مواد غذایی و پتروشیمی در اصفهان و شهرهای دیگر استفاده میشود، با تزریق هوای فشرده تا حد زیادی به فرآیند از بین بردن ذرات کلوئیدی کمک می کند.

در حالت کلی مراحل کار پکیج چربی گیر DAF شامل موارد زیر می‌باشد:

•    تزریق هوای فشرده به محل ذخیره سازی فاضلاب و ایجاد حباب در تمام سطح آن
•    اتصال حباب ها به ذرات کلوئیدی و انتقال آنها بر روی سطح سیال
•    جمع آوری ذرات روغنی و کلوئیدی با اسکیمرها

شرکت فنی و مهندسی ایکو یکی از بزرگترین تولید کنندگان انواع پکیج تصفیه فاضلاب در اصفهان آماده خدمت رسانی از طریق مشاوره در انتخاب و ساخت پکیج تصفیه فاضلاب با کمک بهترین کارشناسان کشور و با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت می باشد.

شما میتوانید با تماس در واتساپ شرکت به صورت آنلاین با مشاوران ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.