info@iie.co.ir         09103551955

  شنبه تا چهارشنبه 8:30 صبح تا 16:30 و پنج شنبه ها تا 13:00 

جنس پکیج تصفیه فاضلاب

پکیج تصفیه فاضلاب
5/5 - (1 امتیاز)

پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلنی:

جنس این پکیج همانطور که از نام آن مشخص است از پلی اتیلن دوجداره کاروگیت است . در پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلنی تمامی تجهیزات، درون مخزنی دوجداره کاروگیت قرار داده شده است. معمولا قطر این دستگاه باید 3متر باشد و این بدان علت است که هوادهی در کل فضای پکیج فاضلاب به صورت کامل انجام بشود. درون پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلنی، چیدمان دیفیوزر باید به صورت ماهرانه توسط طراحان متخصص انجام شود.

به مرور زمان با پیشرفت تکنولوژی، نوآوری های بسیاری در زمینه ی پکیج تصفیه فاضلاب پدید آمد. بعد از اینکه مخازن دوجداره که قطرهای آن ها بزرگ تر از 2.5 متر می باشد وارد بازار شدند، بسیاری از مشکلات پکیج های فلزی برطرف شدند. یکی از بزرگ ترین عیب های سیستم های فلزی این بود که بدنه و لوله کشی آن ها خیلی زود خراب می شد. در مقابل این عیوب، سیستم های پلی اتیلنی وارد بازار شدند و سیستم های فلزی را در بازار رقابت شکست دادند.

مزیت های پکیج فاضلاب پلی اتیلنی چیست؟

 • نیازی به بتن و مصالح بنایی ندارد.
 • به این دلیل که درون خاک مدفون است فضای کمی را اشغال می کند.
 • مشکل پخش شدن بوی بد را ندارد.
 • قابلیت انتقال دارد.
 • کم هزینه می باشد.
 • قابلیت ساخت پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلنی تا ظرفیت 1200 متر مکعب در یک شبانه روز می باشد.
 • بازده این پکیج ها بسیار بالا می باشد، چرا که دما به علت فعالیت باکتری ها در مخازن نگهداری می شود.
 • طول عمر پکیج های تصفیه فاضلاب پلی اتیلنی بالای 50 سال است.
 • برای نصب و ساخت و راه اندازی این پکیج های تصفیه فاضلاب پلی اتیلنی به مدت زمان کمی نیاز است.
 • برای مناطقی که آب و هوای مرطوب دارند این پکیج ها بهترین انتخاب هستند.
 • مقطع پکیج را می توان با در نظر گرفتن نیاز طراحی پروژه و محدودیت های فضا برای جانمایی پروژه به صورت مربع، مستطیل و یا دایره ای انتخاب کرد.

 پکیج تصفیه فاضلاب فلزی

پکیج تصفیه فاضلاب فلزی از جمله محصولات این شرکت می باشد که برای تصفیه فاضلاب صنعتی و انسانی طراحی و اجرا می گردد. برای کف پکیج های تصفیه فاضلاب فلزی و دیواره ی آن از ورقه های فلزی استفاده می شود که ضخامت شان در حدود 6 و 8 میلی متر می باشد. پوششی که برای قسمت داخلی پکیج های فلزی به کار می رود از جنس اپوکسی بوده و پوششی که برای قسمت بیرونی آن استفاده می شود، معمولا از جنس پلی اورتان، اپوکسی یا رنگ روغن است.

پکیج تصفیه فاضلاب فلزی یکی از سیستم هایی می باشد که جنس بدنه ی آن گالوانیزه است. در این مدل از پکیج تصفیه فاضلاب کلیه ی اجزای اصلی بدنه، مخازن ته نشینی، شناورسازی،آشغالگیری، هوادهی، سقف، نردبان و کف پکیج از جنس فلز هستند.

این شرکت قادر به تولید انواع مختلف سیستم های تصفیه فاضلاب فلزی با ظرفیت های گوناگون از 5 تا 300 متر مکعب در روز می باشد.

پرتابل بودن پکیج تصفیه فاضلاب فلزی

پکیج های تصفیه فاضلاب فلزی در واقع  پکیج های پورتابلی می باشند و برای تصفیه ی فاضلاب از آن ها استفاده می شود. در واقع می توان گفت که پکیج های تصفیه فاضلاب فلزی واحدهایی در ابعاد کوچک هستند که از آن ها جهت تصفیه فاضلاب های صنعتی و بهداشتی در ظرفیت های پایین بهره برداری می گردد.

در برخی موارد که ساخت تصفیه خانه های بتنی امکان پذیر نباشد، از پکیج های تصفیه فاضلاب فلزی استفاده می کنند. در این پکیج های تصفیه فاضلاب فلزی تمامی واحدها و تجهیزات لازم به صورت یکجا، درون یک پکیج جا داده شده اند و بنابراین بی نیاز از هرگونه تجهیزات اضافی می باشند.

پکیج های تصفیه فاضلاب فلزی به صورت کامل درون کارخانه تولید می گردند و پس از آن به مکان مورد نظر منتقل میشوند. ساخت این پکیج ها در کارخانه این مزیت را  دارد که علاوه بر اینکه کیفیت ساخت پکیج ها افزایش می یابد، عملیات موردنیاز در مکان پروژه نیز به حداقل ممکن می رسد. اما در برخی موارد ممکن است محدودیت هایی برای حمل پکیج فاضلاب وجود داشته باشد، بنابراین لازم است که ساخت پکیج تصفیه فاضلاب حتما در مکان خود پروژه صورت گیرد.

قبل از طراحی پکیج تصفیه فاضلاب فلزی باید حجم فاضلاب مشخص بشود. برای برآورد حجم فاضلاب بهداشتی میزان سرانه ی تولید فاضلاب را در نظر می گیرند. برای محاسبه ی حجم فاضلاب،  میزان متوسط از فاضلاب تولیدی به ازای هر فرد از افراد تحت پوشش دستگاه را محاسبه و این مقدار را در تعداد کل افراد تحت پوشش ضرب می کنند.

پساب خارج شده از پکیج های تصفیه فاضلاب فلزی کاملا با استانداردهای سازمان حفاظت از محیط زیست منطبق می باشد و از پساب خروجی آن می توان جهت مصارف کشاورزی و یا آبیاری درختان استفاده کرد.

پکیج تصفیه فاضلاب بتنی

برای زمانی که تصفیه ی فاضلاب، نیاز به ظرفیت تصفیه خانه بزرگ داشته باشد، پکیج تصفیه فاضلاب بتنی بهترین انتخاب ممکن است. پکیج های تصفیه فاضلاب بتنی برای سازندگان خانه و هتل ها انتخاب مناسبی می باشد. عمل تصفیه در پکیج های تصفیه فاضلاب بتنی به صورت کامل و بدون نقص انجام می شود و پساب های تصفیه شده ی حاصل از پکیج های تصفیه فاضلاب بتنی از کیفیت بسیار بالایی برخوردار می باشند.

در دهه ی 1960 پکیج های تصفیه فاضلاب بتنی پیش ساخته محبوبیت زیادی پیدا کردند چرا که این مدل از تصفیه خانه ها در کارخانه مونتاژ شده و سپس به محل مورد نظر پروژه منتقل می گردند. پکیج های تصفیه فاضلاب بتنی پیش ساخته از یک مخزن هوادهی و یک شفاف کننده تشکیل شده اند. بیشتر مراحل تصفیه در این مخزن هوادهی صورت می گیرد.

پکیج های تصفیه فاضلاب بتنی انواع گوناگونی دارند و به روش های مختلف و برای نیازهای متفاوت طراحی و ساخته می شوند. این پکیج ها از مخازن چند سلولی از پیش ساخته شده ای تشکیل شده اند که در شکل های گوناگون مستطیلی نیز موجود هستند.

پکیج های تصفیه فاضلاب بتنی پیش ساخته با در نظر گرفتن نیازهای متداول ساخته شده و سپس به فروش  می رسند. می توان ادعا کرد که این سیستم های تصفیه فاضلاب بتنی پیش ساخته جزو یکی از مستحکم ترین و با دوام ترین موادی هستند که در حال حاضر مورد بهره برداری قرار می گیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.