info@iie.co.ir         09103551955

  شنبه تا چهارشنبه 8:30 صبح تا 16:30 و پنج شنبه ها تا 13:00 

نیاز آب لوله کشی شهری به تصفیه

آیا آب لوله کشی شهری نیاز به تصفیه با دستگاه تصفیه دارد
Rate this post

مساله ای که امروزه ذهن همه را درگیر خود کرده و با تبعاتی که بعضا غیر منصفانه و صرفا برای کسب سود بیشتر از طرف بعضی از فروشندگان دستگاه های تصفیه آب خانگی می شود این تصور غلط را در ذهن مردم ایجاد می کند که آب لوله کشی شهری هم نیاز به تصفیه دارد و برای مصزف مناسب نمی باشد.

باورهای غلط در مورد دستگاه تصفیه آب خانگی

کارشناسان شرکت ایکو براین باورند که نباید زحماتی که در کارخانه های تصفیه آب کشده می شود را نادیده گرفت و بهتر است کمی واقع بینانه به این مسئله نگاه کنیم. به نظر این کارشناسان استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی آخرین حلقه تکمیل کننده کیفیت آب شرب شهروندان می باشد

در تصفیه خانه ها چه اتفاقی می افتد ؟

حذف ذرات معلق و زلال سازی آب

مرحله اولی که در تصفیه خانه ها اجرا می شود جداسازی ناخالصی ها و ذرات درشت از آب است.

در این مرحله آب از آشغال گیرها و صافی ها عبور می کند و ذرات درشتی که در آب شناور هستند مانند برگ درختان ، زباله ها و بطریها و بقیه ذرات از آب گرفته می شوند. بعد آب از فیلتر ه9ای شنی می گذرد تا ذرات کوچکتر و خاک از آن گرفته شود و آب شقاق و زلال شود.

ذرات شناور دیگری در آب هستند که اندازه آنها مولکولی است که به آنها ذرات ریز کلوئیدی می گویند، برای گرفتن این ذرات از آب ، آب رادر استخرهایی نگه می دارند تا این ذرات در آب ته نشین شوند به این استخرها حوضچه های ته نشینی می گویند.

مرحله بعدی کلرزنی و از بین بردن میکرو ارگانیزم ها

در مرحله بعد که ناخاصیها از آب جداشد به آب کلر می زنند تا تا همه میکروارگانیزم های آب که بیماری زا هستند از آب جداشوند. برخی از این میکروارگانیسم ها عبارتند از : انگل ها ، باکتری ها ، ویروس هاو …

ناخالیصی های محلول در آب

با انجام کلیه مراحل در تصفیه خانه ها آب کاملا بهداشتی و زلال می شود ولی مقداری از ناخالصیهای دیگر در آب می ماند.این ناخالصیها مانند سختی آب سنگینی جامدات و برخی فلز های حل شده در آب که نه تنها در تصفیه خانه های کشور ما بلکه در هیچ کشور دیگری نمی توانند در تصفیه خانه ناخالصیهای حل شده در آب را جدا کنند.

اول اینکه جدا کردن این ناخالصیها به روشی به نام اسمز معکوس انجام میشود که بسیار هزینه بر است و با توجه به اینکه مقدار زیادی از آب تصفیه شده برای مصارفی غیر آز آب آشامیدنی مصرف می شود کار عاقلانه و به صرفه ای نیست که این کار را در تصفیه خانه ها انجام دهیم.

دستگاه تصفیه آب خانگی کیفیت آب را بالا می برد.

اگر مدتی پیش برنامه پایش را دیده باشید این مطلب را از رییس پیشین سازمان غذا و دارو شنیده اید که دستگاه های تصفیه آب قادر هستند که ذراتی مانند نیتریت و نیترات را ار آب جدا کنند و این کاری است که دستگاه های تصفیه آب خانگی با روش پرهزینه اسمز معکوس انجام می دهند و با این کار آب سبکتر و خوش گوارتر می شود . پس اینکه ما این قسمت از تصفیه را اگر در خانه انجام دهیم بهتر و به صرفه تر است زیرا در خانه  آبی را که فقط برای آشامیدن استفاده می شود با این روش تصفیه میکنیم و برای سلامتی هم بسیار مفید است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد سختی گیر آب اینج کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.