info@iie.co.ir         09103551955

  شنبه تا چهارشنبه 8:30 صبح تا 16:30 و پنج شنبه ها تا 13:00 

آیا میتوانیم آب شور دریا را به آب شیرین تبدیل کنیم

آیا میتوانیم آب شور را به آب شیرین تبدیل کنیم
4.2/5 - (13 امتیاز)

در مقالات قبلی این سایت در مورد ضرورت تصفیه آب و روش های مختلف تصفیه آب با دستگاه های آب شیرین کن صحبت کردیم.در این مقاله به شما خواهیم گفت که آب شور دریا را میتوان نمک زدایی کرد یا خیر.لطفا همراه ما باشید.

آب برای همه موجودات زنده بسیار ضروری است.این تقریباً 70 درصد از سطح زمین را در بر می گیرد ، اما این آب اشباع شده با نمک است و قابل مصرف نیست.پس حتی اگر بخش اصلی زمین را آب پوشانده باشد ، در اکثر کشورهای جهان کمبود شدید آب آشامیدنی وجود دارد.دستگاه اسمز معکوس RO به عنوان راه حلی برای حل این مشکل در نظر گرفته شده است که با استفاده از آن آب شور اقیانوس ها را میتوان به آب آشامیدنی تبدیل کرد.

برخی از کشورها مثل اسرائیل ، به سختی به آب های زیر زمینی دسترسی دارند و از این جهت بیشتر آب مصرفی خود را از نمک زدایی آب های شور بدست می آورند. لازم به ذکر است که دستگاه تصفیه آب خانگی در مقیاس کوچک و دستگاه های تصفیه آب صنعتی در مقیاس بزرگتر تولید می گردد و با هم از نطر کاربری تفاوت دارند .

نمک زدایی آب های شور چگونه انجام میشود

آب دریا حاوی نمک است.هنگامی که انسان آب دریا می نوشد ، سلول های آنها آب و نمک مصرف می کنند.در حالی که انسان با خیال راحت می تواند مقادیر کمی نمک را مصرف کند ، میزان نمک موجود در آب دریا بسیار بیشتر از آنچه توسط بدن انسان فرآوری می شود ، است ، پس برای مصرف آب دریا ، باید ابتدا آن را نمک زدایی کرد.

فرآیند تبدیل آب شور به آب شیرین ، کار سخت و هزینه بری است ، نمک خیلی راحت در آب حل می شود و پیوندهای شیمیایی قوی ایجاد می کند و شکستگی آن پیوندها دشوار است. انرژی و فناوری برای شیرین کردن آب هر دو گران هستند ، و این بدان معنی است که نمک زدایی آب بسیار پر هزینه است ، اما با وجود افزایش جمعیت و کاهش منابع آب ، بهترین کار برای تامین آب قابل شرب ، تصفیه آب های شور دریا ها و اقیانوس ها است.با استفاده از سختی گیر در دستگاه آب شیرین کن تا حد بالایی شوری آب از بین می رود.

اسمز معکوس

برای تبدیل آب شور دریا به آب شیرین ( نمک زدایی آب دریا ) از روش های مختلفی استفاده میشود که اسمز معکوس و تقطیر رایج ترین روش ها هستند.فناوری اسمز معکوس به طور معمول به انرژی کمتری نسبت به تقطیر حرارتی نیاز دارد و از این رو برای تصفیه آب ، بیشتر از این روش استفاده میشود.

فناوری نمک زدایی با جوشاندن آب آغاز شد.اولین کارخانه نمک زدایی که در سال 1945 در انگلستان ساخته شد ، آب را گرم کرد و آب به بخار تبخیر شد و نمک ها را پشت سر گذاشت و سپس سرد شد و به عنوان آب شیرین متراکم شد.این روش نمک زدایی آب به عنوان اولین روش شیرین کردن آب شناخته شده و هنوز هم در بسیاری از کشورها از این روش استفاده میشود ، اما نمک زدایی حرارتی بسیار پرانرژی است و به همین دلیل بسته به هزینه تامین انرژی می تواند گران باشد.

اسمز معکوس هنگامی رخ می دهد که فشار به محلول املاح بسیار غلیظ (در این حالت ، آب نمک) وارد شود تا از طریق غشایی به محلول با غلظت کمتری تبدیل شود.این فرایند نمک را در یک طرف و فقط حلال (آب شیرین) را در طرف دیگر باقی می گذارد.آنچه از جوشاندن آب به دست می آید ، آب خالص است ، اما روش اسمز معکوس را می توان برای کمک به حذف سایر ناخالصی های موجود در آب ، انجام داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.